Doğu Karadeniz Yaylalar Turu 07 Ağustos- 13 Ağustos 2017

 DOĞU KARADENİZ YAYLALAR TURU

07 AĞUSTOS – 13 AĞUSTOS 2017 ( 5 gece 6 gündüz)

            14 AĞUSTOS – 20 AĞUSTOS 2017 ( 5 gece 6 gündüz)

21 AĞUSTOS –27 AĞUSTOS 2017 ( 5 gece 6 gündüz)

 

TAVŞANLI - KÜTAHYA – ESKİŞEHİR - ANKARA – SAMSUN – Terme – Ünye – Bolaman – Perşembe – ORDU – Boztepe – GİRESUN – Akçaabat –TRABZON – Çaykara – Uzungöl - Kaçkar Dağları - Haldizen Deresi - Of-RİZE - Botanik Parkı - Çay Bahçeleri - Çay Fabrikaları - İkiz Dere – Karakovanlar – Maçka - Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı - Hamsi Köy – Zigana – TRABZON - Atatürk Köşkü - Ayasofya Müzesi – GİRESUN – ORDU – SAMSUN – ANKARA – ESKİŞEHİR – KÜTAHYA – TAVŞANLI.

 

1.Gün: (07 AĞUSTOS 2017 ) 

TAVŞANLI – KÜTAHYA – ESKİŞEHİR – ANKARA – SAMSUN – TERME  

07 AĞUSTOS 2017 saat 15:30 da TAVŞANLI UYGAR TURİZM önünden, saat 16:30’da Kütahya UYGAR TURİZM önünden hareket. Keyifli Bir yolculuk sonrası Terme’ye varış.

 

2.Gün: (08 AĞUSTOS 2017)        

ÜNYE – FATSA – BOLAMA - PERŞEMBE - ORDU-BOZTEPE - GÜLYALI PİRARİZ – BULANCAK – GİRESUN – KEŞAP – ESPİYE – TİREBOLU – GÖRELE – EYNESİL – BEŞİKDÜZÜ – VAKFIKEBİR – ÇARŞIBAŞI – AKÇAABAT 

Kakvaltıdan sonra orduya hareket. “Ordu’ya” varış. Ordu’yu kuş bakışı izleyebileceğimiz “Boztepe’ye” çıkıyoruz Boztepe’de muhteşem manzara eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Giresuna geliyoruz.ve Giresun adasına gidiyoruz. . Giresun Adası kıyıdan 1.6 km açıkta olup, 40.000 metrekare alana sahiptir. Adada özellikle Akdeniz defnesi ve Yalancı Akasya başta olmak üzere 71 tür doğal otsu ve odunsu bitki türü bulunmuktadır. Sonradan 10 adet ağaç türü daha ilave edilmiştir. Karadeniz'de Karabatak ve martıların doğal olarak ürediği ada aynı zamanda göçmen kuşların uğrak ve dinlenme yeridir. Hakkında birçok efsaneler anlatılan, Amazonların ve birçok kavmin yaşadığı adada mitolojik çağlara ait birçok kalıntı bulunmaktadır.

Öğle yemeğimizi yedikten sonra.akçaabata hareket ediyoruz.  Bizim için bekleyen minibüslere binip deniz seviyesinden 1850 metre yükseklikte sahile 40 km mesafede olan muhteşem manzarası olan Tesisimize çıkıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Yaylada…

 

3.Gün: (09 AĞUSTOS 2017)

AKÇAABAT- TRABZON 

Kahvaltı’dan sonra minibüslere binip yayladan keyifli bir şekilde iniyoruz.Otobüsümüze binip Atatürk Köşküne gidiyoruz. Daha sonra Ayasofya camii ziyaret ediyoruz.bu arada dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Öğle yemeği için serbest zaman ve Trabzon şehir merkezi gezisi ve alışveriş.Konaklamamız Trabzon şehir merkezindeki otelimizde.

 

4. Gün: (10 AĞUSTOS 2017) TRABZON -UZUNGÖL-İYİDERE-DEREPAZARI-RİZE-AYDER YAYLASI-KALEGON MEVKİİ-GELİN TÜLÜ ŞELALESİ

Sabah kahvaltıdan sonra Trabzondan ayrılıyoruz.uzungöle hareket.Uzungöl Trabzon’a 99 km ve Çaykara ilçesine 19 km uzaklıkta, deniz seviyesinden 1090 mt yükseklikte bulunur. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Bu eşi ve benzeri olmayan Uzungöl’de yürüyüş ve bol bol fotoğraf çekeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra Ayder yaylasına doğru hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü bir diğer yayla olan “Kaçkar Dağları”nın çevrelediği “Ayder Yaylasını”, “Kalegon Mevkii” ve “Gelin Tülü Şelalesini” gezip fotoğrafladıktan sonra Ayder Yaylası’ndaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

 

5.GÜN : (11 AĞUSTOS 2017) AYDER- ZİGANA

Kahvaltı sonrası Ayder’deki otelimizden ayrılıp, zilkale ve palovit şelalesine gitmek için minibüslerimizi çağırıyoruz. Palovit şelalesi rizenin çamlı Hemşin sınırlarından kalmaktadır. Kaçkar dağlarından başlayan . Palovit şelalesi rizenin çamlı Hemşin sınırlarında kalmaktadır. Kaçkar dağlarından başlayan bu güzelim derenin serüveni uzun bir vadi boyunca devam etmekte olup, fırtına deresiyle birleşir.gezip fotoğrafladıktan sonra Zigana dağlarına doğru yolumuzu o istikamete çeviriyoruz.yol üzerinden giderken Meşhur Rize bezlerinden satın alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimiz “Çay Bahçeleri” ve “Çay Fabrikaları”ile devam ediyor.ziganadaki otelimize giderken . Hamsiköy sütlacını yemeden gitmiyoruz tabiî ki…  geceleme ve akşam yemeği ziganada.

 

6.Gün: (12 AĞUSTOS 2017) -ARHAVİ-FINDIKLI-PAZAR-ÇAYELİ-RİZE-DEREPAZARI-İYİDERE-OF-SÜRMENE-TRABZON-MAÇKA-SAMSUN

 MAÇKA - ALTINDERE MİLLİ PARKI - SÜMELA MANASTIRI - ZİGANA

Kahvaltı sonrası Zigana’dan ayrılıyoruz. ..Maçka’ya “Altındere Milli Parkı” içerisinde 4. yy.’dan kalma ve deniz seviyesinden 1300 metre zeminden 230 metre yükseklikte kurulmuş olan “Sümela Manastırına” hareket ediyoruz. Manastır gezimizin ardından Altındere milli parkın olduğu yerden ayrılıyoruz. Akçaabata doğru hareket ediyoruz. öğle yemeğimizi meşhur Akçaabat köftesinden alıyoruz. Yemekten sonra yöresel alışverişlerimizi yapıyoruz. Ulu Önder Atatürkümüzün 19 Mayıs 1919’da Samsuna ayak bastığı Bandırma Vapurunu ziyaret ediyor ve fotoğraflıyoruz.  konaklama yapacağımız samsundaki otelimize geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

7. Gün: (13 AĞUSTOS 2017) 

SAMSUN –ANKARA – ESKİŞEHİR – KÜTAHYA - TAVŞANLI

Kahvaltı sonrası 19 Mayıs  1919'da Atatürk, Samsun'a gelmesi ve bağımsızlığa giden ilk adımı burada attığı İLKADIM ilçesine geliyoruz. Fotoğraf çekimi ve gezinin ardından Amazon Köyüne geliyoruz. Köy fikri, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Samsun belediye arasında yapılan yazışmalar sonucu oluşmuştur Amazon Adası'nın içerisinde yer alan ve ismini Temiskira'da yaşadıkları düşünülen Amazonlardan alan yapay köy. Köyde temsili Amazon balmumu heykelleri, kabartmaları, günlük eşyaları yer almaktadır burayı gezip fotoğrafladıktan sonra, dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yeşil ve mavinin birleştiği kıyı şeridini izleyeyerek Ankaraya doğru gidiyoruz.. Öğle yemeğini yolda alıyoruz.  Sonra akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Daha sonra geç saatlerde Kütahya’dayız… 

Bir dahaki gezilerimizde buluşmak dileğiyle…

 

BATUM’ A GEÇİLMESİ DURUMUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR:

Batum’ a geçiş için TC. kimlik nosu bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir.Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir.Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde tc kimlik nosu bulunan hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz. Ayrıca ebeveyinlerinin biri veya 2 si birden yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçük çocuklar için anne ve babalarından noterden tasdikli muafakatname gerekmektedir. 

 

NOTLAR:

• Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir. 

• Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 5 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir. 

• Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir. 

• Rehber veya acente, hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkını gizli tutar.

• Kesin kayıtlarda yolcularımızdan %30 oranında ön ödeme talep edilebilir.

• Hava şartlarına göre program değişikliğe uğrayabilir.

 

TUR İÇİN GEREKLİ MALZEMELER 

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafetler, şapka, terlik, fotoğraf makinesi-kamera (pil, film vs.), güneş gözlüğü ve kremi, dağ ve yaylalara çıkışta sıcak tutabilecek hırka-polar vb. kıyafetler, şemsiye…

                                            

1,050TL   : NAKİT         - SINGLE KONAKLAMA +300 TL 

1.070TL   : K.K.T.Ç.

1,100TL: TAKSİTLİ- bomus + axses  ( 2+3 TAKSİT)

                

         0-6 YAŞ   ÇOCUK   - 535 TL

         6-12 YAŞ ÇOCUK  - 800 TL

 

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 •Lüks otobüslerle gidiş-dönüş ulaşım

• Araç içi sıcak-soğuk ikramlarımız

• İlk gün kahvaltı

• 5 gece yarım pansiyon otel konaklama

• 6 Kahvaltı - 5 akşam yemeği 

• Otopark ücretleri 

• Programda belirtilen geziler 

• Profesyonel rehberlik hizmeti ve UYGAR TURİZM refakati 

• Seyahat Sigortası Poliçesi

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

 •Öğle yemekleri, içecekler, minibar kullanımı  

•Müze-ören yeri giriş ücretleri  

•Tüm ekstra ve şahsi harcamalar-bahşişler

•Borçka Karagöl veya palovit şelalesi zilkale 

• Manastıra çıkış minibüs ücretleri

•Ordu Boztepe teleferik ücreti

•Giresunadası tekne ücretleri

 

Başlangıç / Bitiş İndirim Oranı Kişibaşı Tutar Single Tutar Üçüncü Kişi Tutar Çocuk Tutar
Yorum Ekle
Değerlendirmeniz:
Değerli misafirimiz sorularınız için en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Güvenli alışveriş

3D Secure

3D Secure, elektronik ticaret işlemlerinin güvenliğinin artırılması amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.
Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları* bulunan sanal işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.
* Visa tarafından verilen hizmetler "Verified by Visa®", MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise "MasterCard® SecureCode" olarak adlandırılmaktadır.

Kart Sahipleri

3D Secure Sistemine kayıt olarak internet üzerindeki tüm alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.
Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olan web sitelerinden yapacağınız alışveriler ekstra güvenli olur.
Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

2018 ERKEN REZERVASYON OTELLERİ, FIRSAT ve İNDİRİMLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ...

Adı Soyadı *
Cep Telefonu *
E-Mail Adresi *
Talebiniz *
Doğrulama Kodu *

Bu formu doldurarak Kampanyalarımızın, SMS ve Email olarak gönderilmesini onaylamış olacaksınız... (* ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.)