İtalya Grande Turu 2

İTALYA GRANDE 

ROMA-MİLANO-VENEDİK FLORANSA-VERONA-GARDA GÖLÜ-SİRMİONE-SİENA-SAN GİMİGNANO-PORTOFİNO-GENOVA-PİSA -NAPOLİ-NEMİ-MURANO-BURANO ADALARI

2 HAZİRAN 15 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA HER HAFTA CUMARTESİ HAREKET!!..

İZMİR'DEN İZMİR'E TÜRK HAVA YOLLARI İLE ROMA GİDİŞ, MİLANO DÖNÜŞ  İZMİR’DEN AKTARMASIZ ve DİREKT UÇUŞLAR!!..

 

1. GÜN CUMARTESİ İZMİR - MİLANO - (VERONA) - (GARDA GÖLÜ -SİRMİONE) - VENEDİK

Cuma akşamını Cumartesi'ye bağlayan gece yarısını 2 saat geçerken, saat 02:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde görevliler ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK3019 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 03:55'de Milano'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Verona ve Garda Gölü - Sirmione turlarımız için hareket. İlk durağımız İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. İkinci durağımız Verona. Romeo ve Juliet’in şehri olarak bilinen Verona; her yıl sayısız turist akınına uğrar. Bunun başlıca nedeni şehrin kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Yıl boyunca organize edilen festival ve organzasyonlar ise şehre renk katar. Yapılacak olan Verona panoramik şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Mezar Anıtları ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Gezimizin ardından Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışın ardından konaklama Venedik yakınlarındaki (Padova - Noventa - Treviso) otellerimizde.

2.GÜN PAZAR VENEDİK (MURANO - BURANO)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte yapılacak camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi. Gezilerimizin ardından konaklama otellerimizde.

3.GÜN PAZARTESİ VENEDİK - FLORANSA - MONTECATİNİ 

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya transfer ve Floransa şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Montecatini Bölgesindeki otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otellerimizde.

4. GÜN SALI MONTECATİNİ (GENOVA - PORTOFİNO - PİSA)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Genova, Portofino ve Pisa turlarımız için hareket ediyoruz. İlk durağımız “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Akşam saatlerinde Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Turlarımızın ardından Montecatini Bölgesine dönüş. Konaklama otellerimizde.

5. GÜN ÇARŞAMBA MONTECATİNİ - (SİENA - SAN GİMİGNANO) - ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Toscana İncileri (Siena - San Gimignano) turumuz için hareket ediyoruz. Muhteşem Toscana bölgesindeki ilk durağımız San Gimignano; 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilmiştir. Burada Cisterne Meydanı'nı ziyaret ediyor ve uygun fiyatlara şarap alışverişi imkanı buluyoruz. Ardından kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ'da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO'nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehri gezimiz. Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana Siena panoramik şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında. Gezilerimizi takiben Roma’ya transfer. Varış ve otellerimize yerleşme. Konaklama otellerimizde.

6. GÜN PERŞEMBE ROMA ve VATİKAN CUMHURİYETİ 

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile, tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasında. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Konaklama Roma'daki otellerimizde.

7. GÜN CUMARTESİ ROMA (NAPOLİ ve NEMİ KASABASI)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Napoli ve Nemi Kasabası gezimiz. İlk durağımız Nemi. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış ve Napoli'de yapacağımız şehir tanıtım turumuz. Turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezimiz sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Fiumicino Havalimanı'na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK 3016 sefer sayılı AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 00:50'de İzmir'e hareket ediyoruz. İzmir'e varış ve başka bir turda buluşmak üzere vedalaşma.

 

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

 -İZMİR / MİLANO ve ROMA / İZMİR  TÜRK HAVA YOLLARI 

AKTARMASIZ DİREKT SEFERİ İLE UÇUŞLAR

-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

-ŞEHİR GİRİŞ (CHECK POINT) ÜCRETLERİ

-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ (CITY TAX)

-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve

İTALYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ

-PANORAMİK MİLANO, VERONA ve GARDA-SİRMİONE TURLARI

-ROMA'DA 2 GECE -FLORANSA/MONTE CATINI'DE 2 GECE 

-VENEDİK PADOVA / NOVENTA / TREVISO BÖLGESİ'NDE 2 GECE 

-ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA  

-SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER

-PROFESYONEL REHBERLİK 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120 

(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)

-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 15 TL)

(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) -SEYAHAT İPTAL, 

VİZE, SAĞLIK  GÜVENCE PAKETİ : € 15 (70 yaş üzeri € 30.-) 

-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ

 

iSTEĞE BAĞLI EKSTRA TURLAR :

MiNi PAKET; 2 Adet Kültür Turunun Kayıt Esnasında Paket Olarak Alınması Halinde

220 Euro Yerine 20 Euro İndirim ile 200 Euro

 

(1)SİENA - SAN GİMİGNANO : € 85.- 

(2)ROMA/VATİKAN, FLORANSA ve VENEDİK ŞEHİR TURLARI : € 135.-

 

MEGA PAKET; 5 Adet Kültür Turunun Kayıt Esnasında Paket Olarak Alınması Halinde

455 Euro Yerine 160 Euro İndirim ile 295 Euro

 

(1)SİENA - SAN GİMİGNANO           € 85.- 

(2)ROMA/VATİKAN, FLORANSA, VENEDİK  € 135.-

(3)GENOVA - PORTOFİNO - PİSA           € 95.- 

(4)MURANO - BURANO           € 45.-

(5)NAPOLİ ve NEMİ KASABASI           € 95.-

 

EKSTRA TURLARDA 0-2 YAŞ ÜCRETSİZ, 2-12 YAŞ %30 İNDİRİM!!.

*Tüm kültür ve eğlence paket indirimleri kayıt anında alınması durumunda geçerlidir.

 

Uygar Tours, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat once teyid edilmesi gerekmektedir.Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.Uçağın ineceği şehre gore parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Uygar Tours sorumlu tutulamaz. Uygar Tours gerekli gördüğü durumlarda tur güzergahını içeriği aynı olmak kaydıyla değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta iade edilemez.Programda belitilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün / günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Uygar Tours sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odada ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Uygar Tours konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Tur fiyatlarımıza yurtdışı çıkış harç bedeli dahil değildir.

Başlangıç / Bitiş İndirim Oranı Kişibaşı Tutar Single Tutar Üçüncü Kişi Tutar Çocuk Tutar
Yorum Ekle
Değerlendirmeniz:
Değerli misafirimiz sorularınız için en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Güvenli alışveriş

3D Secure

3D Secure, elektronik ticaret işlemlerinin güvenliğinin artırılması amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.
Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları* bulunan sanal işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.
* Visa tarafından verilen hizmetler "Verified by Visa®", MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise "MasterCard® SecureCode" olarak adlandırılmaktadır.

Kart Sahipleri

3D Secure Sistemine kayıt olarak internet üzerindeki tüm alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.
Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olan web sitelerinden yapacağınız alışveriler ekstra güvenli olur.
Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

2018 ERKEN REZERVASYON OTELLERİ, FIRSAT ve İNDİRİMLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ...

Adı Soyadı *
Cep Telefonu *
E-Mail Adresi *
Talebiniz *
Doğrulama Kodu *

Bu formu doldurarak Kampanyalarımızın, SMS ve Email olarak gönderilmesini onaylamış olacaksınız... (* ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.)