Küba Turu

1.GÜN 14ŞUBAT ATATÜRK HAVALİMANI/ BULUŞMA SAATİ - 23:30

Dikkat Bu turun hareket tarihi 15ŞUBAT’tır. Lakin uçak kalkış saati 02:00 olduğu için(gece yarısı)- 14 ŞUBAT gecesi 23:30’da Atatürk havalimanında EJDER TURİZM standında ,şirket görevlisi ile buluşma. İşlemleri takiben ,seyahatimizin başlaması.  * 15ŞUBAT İSTANBUL-HAVANA 02:00 07:25 Sabah saat 02:00’ de İstanbul Atatürk Havalimanından TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile HAVANA’ ya yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah yerel saat ile 07:25 Havana Havalimanına ulaşıyoruz. Pasaport kontrolü sonrası, bagajlarımızı alıyoruz ve havalimanı dışında bizleri bekleyen yerel rehberimiz ile buluşuyoruz. Özel aracımız ile turumuz başlıyor.Sabah erekm saatler olduğu için EVLERİMİZE (CASA PARTICULAR) ulaştığımızda odalarımız hazır olmayabilir. Bu durumda, eşyalarımızı ev sahiplerimize teslim ederek, havana şehir turumuza başlıyoruz. Konaklama : CASA PARTICULAR [ KÜBA GELENEKSEL -EV TİPİ PANSİYON ] Not : Gruplarımızda EV modelleri farklılık göstermektedir, br semt içinde misafirlerimiz birbirine bire bir benzemeyen EV lerde konaklayacaklardır. Tek tip ev uygulaması mümkün değildir .

 HAVANA ŞEHİR TURU [ ÖĞLE YEMEKLİ TUR ] saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak..UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme EVLERDE.

 

2.Gün 16 ŞUBAT HAVANA | PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZvar , Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ ) .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle  yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. GECELEME EVLERDE.

 

3.Gün 17ŞUBAT HAVANA | VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var , Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 90€ ) Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir.Varışımızı takiben, güzel bir yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir) ÖĞLE YEMEĞİ servisinide alabileceğimiz ve YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit geçirdikten sonra yeniden Havana ‘ya dönüş yapıyoruz.

 

4.Gün -5.Gün-6.Gün (18-19-20 ŞUBAT) CIENFUEGOS-TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN )

KONAKLAMALI / EXTRA TUR PAKETİ / Bu tura Katılmayan misafirlerimiz Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

 

7.Gün 21ŞUBAT HAVANA

Serbest Gün. Geceleme otelimizde

EXTRA GEZİ PLANI (2 GECE /3 GÜNLÜK PROGRAM)

4.GÜN: DOMUZLAR KÖRFEZİ -CIENFUEGOS –TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün..Arzu edenler için EXTRA TUR. (Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yasabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.) Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak.Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz.

 

5.GÜN: TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda Bir gece konaklayacağımız ‘’ CASA PARTICULAR ‘’ Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr, grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.

 

6.GÜN: SANTA CLARA -HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, akşam saatlerinde Havana ‘ya ulaşıyoruz. .

 

2 GECE TRINIDAD CASA konaklamalı + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler +Rehberlik Hizmeti Dahildir.

Çift Kişilik Odada Kişi Başı 235 € dur.(2Gece / 3Gün)

Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 60€ ilave fark ödüyorlar

 

8.Gün 22ŞUBAT HAVANA / İSTANBUL UÇUŞU 09:35 10:10+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimiz 09:35 TÜRK HAVA YOLLARI ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

9.Gün 23ŞUBAT İSTANBUL –Varış. 10:10

10:10 İstanbul ‘a varış.

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL-HAVANA-ISTANBUL uçak bileti

• Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.

• 7 Gece Havana EVLERDE (CASA) KONAKLAMA

• HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.

• HAVANA ŞEHİR TURU

• HAVANA HAVALIMANI TRANSFERLERİ

• TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

• Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Küba Vize ücreti (50 €) NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

• Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.

• Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)

• TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ

Kişi Başı : 60€ dur Bu ücret Turun 1. günü çıkışta Toplanır

EXTRA TURLAR :

Pinar Del Rio/Tam Gün – 95€ | Varadero Tam Gün -90€ CIENFUEGOS-TRINIDAD TURU 3GÜN-235€

TOPLAM :420€ - indirimli(tapm paket alışlarda ) : 390€

Uygar Tours, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat once teyid edilmesi gerekmektedir.Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.Uçağın ineceği şehre gore parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Uygar Tours sorumlu tutulamaz. Uygar Tours gerekli gördüğü durumlarda tur güzergahını içeriği aynı olmak kaydıyla değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta iade edilemez.Programda belitilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün / günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Uygar Tours sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odada ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Uygar Tours konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Tur fiyatlarımıza yurtdışı çıkış harç bedeli dahil değildir

 

Başlangıç / Bitiş İndirim Oranı Kişibaşı Tutar Single Tutar Üçüncü Kişi Tutar Çocuk Tutar
Yorum Ekle
Değerlendirmeniz:
Değerli misafirimiz sorularınız için en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Güvenli alışveriş

3D Secure

3D Secure, elektronik ticaret işlemlerinin güvenliğinin artırılması amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.
Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları* bulunan sanal işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.
* Visa tarafından verilen hizmetler "Verified by Visa®", MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise "MasterCard® SecureCode" olarak adlandırılmaktadır.

Kart Sahipleri

3D Secure Sistemine kayıt olarak internet üzerindeki tüm alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.
Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olan web sitelerinden yapacağınız alışveriler ekstra güvenli olur.
Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

2018 ERKEN REZERVASYON OTELLERİ, FIRSAT ve İNDİRİMLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ...

Adı Soyadı *
Cep Telefonu *
E-Mail Adresi *
Talebiniz *
Doğrulama Kodu *

Bu formu doldurarak Kampanyalarımızın, SMS ve Email olarak gönderilmesini onaylamış olacaksınız... (* ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.)