Panama Kolombiya Ekvador (Galapagos Adaları)

1.GÜN ISTANBUL-PANAMA CITY07:00 19:15

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm standında saat

03:30’da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında  AIR FRANCE    tarifeli uçuşu ile PARIS  aktarmalı olarak Panama ‘ya Yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde  Panama City’e  ulaşıyoruz,havalimanına karşılanma ve özel aracımıza ile otelimize geçiyoruz.

 Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : Plaza Paitilla Inn Hotel 4*

2.Gün PANAMA CITY

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası  PANAMA CITY  ŞEHİR turumuza başlıyoruz.

Bugün programımızda PANAMA KANALI-MIRAFLORES DOCS  bölgesi var .Panama Kanalı inşaatını ve işletmesini yakından görebileceğimiz bir  nokta olan Miraflores Kalankapısı, hergün bincelrce  ziyaretçiyi buraya çekmektedir.Ziyaretimiz sonrası- KOLONIAL  Mahalleyi ziyaret için Panama City merkeze  yaklaşıyoruz. Eski Panama Sokakalarında kısa bir yürüyüş yaptıktan sonar yeniden otelimize  dönüyoruz.

GECE TURU (EXTRA)-90€

PANAMA DANSLARI  VE AKŞAM YEMEĞİ  PROGRAMI**

Akşam saat 19:45 ‘de otelimizden ayrılıyoruz ve   Panama dansları göstersini ve yemeklerini tadmak üzere yola çıkıyoruz. Gece otelimize  dönüyor.

 

3.Gün ‘’ Embera Indigenous Community’’ KABİLE TURU

Bugün Panama City ‘de serbest günümüz var, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceğiz EXTRA TUR a katılabilirler.[ 105€]

Bu sabah erken saatlerde başlayacak , EMBERA YERLİLERİ Yaşam Turumuza çıkacağız. Embera Kabilesini ziyarete gideceğimiz bir gün içersinde Nehirde  KANO lar ile yolculuk yapıyoruz, Kabile insanlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz, hatta geçici birer Yerli kabile Dövmesi yaptırıyoruz. Öğle yemekli ve tam gün sürecek bu gezimiz sonrası , akşam saatlerinde

yeniden  şehir merkezine dönüyoruzGeceleme  otelimizde.

 

4.GÜNPANAMA CİTY -QUITO(EKVADOR) 05:00 10:00

Bu sabah çok erken saatlerde havalimanına geçeceğiz ! Uçuş saatimiz 05:00. (Kahvaltımız paket olarak alınacaktır ) Panama ‘dan ayrılıyoruz, Bugün EKVADOR a gideceğiz. Başkent QUITO yolculuğumuzu  AVIANCA HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile yapıyoruz. Yerel saat ile  10:00 da  QUITO ‘ya ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde  şehir merkezine  geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz ve  Öğleden sonra şehir turumuz olacak.

. Turumuza otellerinin çoğunun yer aldığı, alışveriş merkezlerinin, finans merkezlerinin, La Mariscal bölgesinin bulunduğu bölgede panoramik bir gezintiyle başlıyoruz.  Ardından Şehrin tarihi merkezine doğru ilerliyoruz. ‘El Panecilllo’, San Francisco ve Basilika klişeleri, Plaza de la Independencia, katedrali, Governments Palace, La Campania Klisesi görülecek yerler arasında.Bugün turumuzun sonuna serbest saatlerimiz olacak, eski Quito bölgesinde  yürüyüş gezileri yapmanızı  tavsiye ederiz.Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ :   Eugenia Hotel  3*

 

5.GÜN MITTEL DEL MUNDO

Bu sabah otelimizde kahvaltımız  sonrası serbest saatlerimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimiz  EXTRA TUR  düzenliyor. (85€) -ÖĞLE YEMEKLİ  turumuz,  şehrin kuzey kısmına doğru ilerleyip burada kuzey ve güney paralellerini birbirinden ayıran ‘Middle of the World Cıty’ heykelini görüyoruz.DÜNYANIN ORTASI-  EKVADOR  ÇİZGİSİNİ  yerinde ziyaret edeceğiz. Bu unutulmaz deneyim esnasında Kuzey Yarım Küre ve Güney Yarım Kürenin, birbirinden ayrıldığı çizgiyi tanıyacağız ve manyetik farklılıkları bazı küçük deneylerle rehberimiz bizlere izah edecek, Turumuzun sonuna ÖĞLE yemeği için yerel bir  restoranda mola vereceğiz.

Günün sonunda otelimize  geri  dönüyoruz,  geceleme otelimizde.

 

6.GÜN GALAPAGOS ADALARI

Bugün alacağımız kahvaltımızı takiben   havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile iç hat Galapagos adaları yolculuğumuz başlıyor. Unesco dünya mirasları listesinde en tepede yer alan ve tüm özellikleri ile koruma altına alınmış bu adacıklar topluğuna yapacağımız 2 gecelik gezimiz başlıyor..Sadece birkaç noktasında havalimanı olan ve bunlardan en işleği olarak bilinen Baltra havalimanına uçuyoruz. Varışta yerel ekimizi tarafından karşılanıyoruz  adaları üzerindeki maceramız başlıyor. Santa Cruz adası halen en önemli merkez Galapagos adası durumundadır. Önce Feribot  geçişi  yapıyoruz adalar arasında, daha sonra kara yolu ile konaklayacağımız kasabaya  doğru ilerliyoruz. Çok kısıtlı imar izni verilen ve sadece beli noktalarda yaşam hakları tanınmış bir  bölge  burası. Tamamına yakını MİLLİ PARK   kurallarına tabi.2 gece konaklayacağımız , yazlık küçük bir otele  yerleşiyoruz.Burada kalış süremiz  boyunca Tüm çevre gezilerini bu kasabadan hareketle yapacağız. Sahile çok yakın bir konumda olan,  şirin bir tatil kasabası  görünümünde olan bu yere her yıl binlerce  doğa ve tabiat tutkunu gezgin uğramaktadır.NOT: GALAPAGOS MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETİ dahil değildir (100 USD-varışta nakit olarak tahsil ediliyor)

Bugün öğleden sonra  adaya  varışımızı  takiben, çevre  gezimize başlıyoruz. dünyca meşhur Charles Darwin- Koruma merkezine giderek, nesilleri koruma altına alınmış, Dev kaplumbağları  göreceğiz.

OTELIMIZ : LOBO DEL MAR BOUTIQUE 3*

 

7.GÜN SANTA İSABELA ADASI TURU

Bu sabah serbest saatlerimiz olacak, arzu edenler için Galapagos takım adalarına  ait bir başka ada olan SANTA ISABELA ADASI TURUNA  gidebilirsiniz.[145€]   Bu turumuz  sabah başlıyor, ve yaklaşık 6 saat sürecektir,  yerel tekne ile Santa İsabela  adasına geçiş 45 dakika  deniz yolculuğa  ile yapılmakta olup, varışta, Doğal güzellikler  , deniz canlıları, foklar ve  daha bir çok farklı tür  görebileceğiz, yüzme imkanımız olacak (yanımıza eşyalarımızı  havlumuzu  almayı unutmayınız )

Öğeden sonra  geri  dönüyoruz. Puerto Ayora kasabasındayız. Geceleme  otelimizde.

 

8.GÜN GUAYAQUIL(EKVADOR) UÇAK SAATİ :10:00 12:55

Bu sabahGALAPAGOS  ADALARI bölgesinden ayrılıyoruz. Geldiğimiz yolla, yeniden Baltra  havalimanına geçeceğiz. Avianca Hava Yolları tarifeli seferi ile  GUAYAQUIL  uçuşumuzu yapıyoruz. Öğlen saatlerde  şehre ulaşıyoruz. Burası Ekvador ‘un önemli Liman şehirlerinden birisidir. Şehir bir delta ağzına kurulmuştur, yani büyük bir  nehire ve denize kıyısı  vardır.

Otele yerleştikten sonra, Rehberimiz eşliğinde YÜRÜYÜŞ  ŞEHİR TURU yapacağız. Katedral meydanı ve Nehir kıyısı kordon boyu göreceğimiz yerler arasında.  Geceleme otelimizde

OTELİMİZ : hotel palace 4*

 

9.GÜN BOGOTA (KOLOMBİYA) 05:00 / 07:00

Bu sabah ÇOK erken saatte uçuşumuz var.  Sabah 05:00 de KOLOMBİYA’nın başkenti- BOGOTA ‘ya gideceğiz. (Kahvaltımızı  paket olarak alacağız )   Sabah 07:00 de BOGOTA  ‘ya ulaşıyoruz.  Otelimize transferimiz yapılıyor. Eğer  odalarımız bu saatte  müsait ise,  odalarımıza  eşyalarımızı bırakıyoruz. Aksi takdirde, eşyalarımızı otel emanetine teslim edeceğiz.

 Bugün ,vakit kaybetmeden , şehir merkezine geçiyoruz, şehir turumuz  başlıyor,  turumuzda  ‘’ ALTIN MÜZESİ  ‘’  ki  Kolombiya  tarihini yakından anlayabileceğimiz  en düzenli  ve kapsamlı müzedir burası,  bu müzeyi ziyaret edeceğiz, ve  dünyaca  meşhur MONSARATI TEPESİ , ki  Bogota’nın en güzel manzarasını buradan görebilirsiniz, oraya Finükiler ile  çıkacağız. Tüm  ziyaretlerimiz  sonrası  turumuzun  sonunda  otelimize geçiyoruz.  Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : GRAND  HOTEL 3*

 

10.GÜN Kolombiya Kahve Bahçeleri turu

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , SERBEST GÜN..başlıyor.

Arzu eden misafirlerimiz  EXTRA TURUMUZ.a katılabilirler.Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , Arzu  eden misafirlerimiz(extra Tur) için çok özel bir  bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz    KAHVE BAHÇELERİ ne doğru kent merkezinden ayrılıyoruz. Bugün özel bir işletme olan Hacienda Coloma Coffee Plantation ziyaret edilecek, yemyeşil doğa içerisinde, hem kahve tadımı yapacağız, hem ÖĞLE YEMEĞİ mizi  alacağız, hemde kahve yetiştirme ve detayları hakkında bilgi alacağız. ( Kişi Başı -90€)Turumuzun sonunda yeniden başkent Bogota’ya  dönüyoruz.

Geceleme  otelimizde.

 

11.GÜN Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRALİ

Bugün Son günümüz, çıkış yapacağımız gün, uçak saatine kadar günümüzü değerlendirmek isteyenler için   Arzu  eden misafirlerimiz(extra Tur)55€için çok özel bir  bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz    Tuz Kayalar yada Salt Cathedral , Zipaquirá  bölgesinde yer almaktadır.Doğa  harikası bir  yöre olan ve  Kolombiya iç  bölgelerinde yılda binlerce Turistin  ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir  bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alıyoruz.  Turumuzun sonunda havalimanına  geçiyoruz.

BOGOTA-PARİS            UÇAK SAATİ : 19:15

Akşam 19:15 de  Air France Havayolları tarifeli seferi ile PARİS üzerinden dönüş yolculuğumuz  başlıyor.Geceleme uçakta.

 

12.GÜN İSTANBUL- VARIŞ.23:15

23:15 DE  VARIŞ..TURUMUZUN  SONA ERMESİ.

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul-PANAMA CITY / BOGOTA -Istanbul arasında AIR FRANCE H.Y ile yapılacak  uçuşlar .Ekonomi Klas biletler 20 kg bagaj hakkı.

PANAMA CITY/ QUITO /BALTRA / GUAYAQUIL –BOGOTA-şehirleri arası yapılacak olan Uluslararası uçuş biletleri

Programda belirtilen yapılacak olan şehir turu ve çevre gezileri

3/4YILDIZLI  ve Butik  otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

PANAMA CITY TURU/ MIRAFLORES LOKCS-KANALMÜZESİ  GEZİSİ

BOGOTA ŞEHİR TURU + ALTIN MÜZESİ +MONSERATTI TEPESİ  TURU

GUAYAQUIL YÜRÜYÜŞ TURU

QUITO ŞEHİR TURU

SANTA CRUZ ADASI  CHARLES  DARWIN İSTASYONU TURU

Türkçe rehberlik hizmetleri

seyahat  sigortası 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar  + Extra Turlar

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

Ücrete dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) Tavsiye edilen ,100 € kişi başı Atatürk Havalimanında toplanılacaktır.

GALAPAGOS MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ 100 USD(nakit olarak Baltra Havalimanında ,yerel gümrük polislerine ödenmektedir )

 

Uygar Tours, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat once teyid edilmesi gerekmektedir.Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.Uçağın ineceği şehre gore parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Uygar Tours sorumlu tutulamaz. Uygar Tours gerekli gördüğü durumlarda tur güzergahını içeriği aynı olmak kaydıyla değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta iade edilemez.Programda belitilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün / günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Uygar Tours sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odada ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Uygar Tours konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Tur fiyatlarımıza yurtdışı çıkış harç bedeli dahil değildir.

Başlangıç / Bitiş İndirim Oranı Kişibaşı Tutar Single Tutar Üçüncü Kişi Tutar Çocuk Tutar
Yorum Ekle
Değerlendirmeniz:
Değerli misafirimiz sorularınız için en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Güvenli alışveriş

3D Secure

3D Secure, elektronik ticaret işlemlerinin güvenliğinin artırılması amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.
Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları* bulunan sanal işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.
* Visa tarafından verilen hizmetler "Verified by Visa®", MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise "MasterCard® SecureCode" olarak adlandırılmaktadır.

Kart Sahipleri

3D Secure Sistemine kayıt olarak internet üzerindeki tüm alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.
Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olan web sitelerinden yapacağınız alışveriler ekstra güvenli olur.
Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

2018 ERKEN REZERVASYON OTELLERİ, FIRSAT ve İNDİRİMLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ...

Adı Soyadı *
Cep Telefonu *
E-Mail Adresi *
Talebiniz *
Doğrulama Kodu *

Bu formu doldurarak Kampanyalarımızın, SMS ve Email olarak gönderilmesini onaylamış olacaksınız... (* ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.)